Pirmdiena
21.01.2019
14:23
Sadaļas kategorijas
Avīžu raksti [11]
1991.BDMB draugi
Meklēšana
Sociālie tīkli
Statistika

1991.gada barikāžu dalībnieku Mārupes biedrība (BDMB)

Rakstu katalogs

Sākums » Raksti » Materiāli par 1991.BDMB » Avīžu raksti

Kad atmiņas kļūst tuvākas...

Aiz loga vējš, ziema bez sniega, bet Mārupes kultūras namā pie maza improvizēta ugunskura no atmiņām silst Latvijas patriotu– to cilvēku, kas pirms 17 gadiem nešauboties gāja uz barikādēm, lai nosargātu savas valsts brīvību, – sirdis. Vārdam "patriots”, kura nozīme pirms vairākiem gadu desmitiem padomju iekārtā tika nonivelēta, laiks atgūt savu labskanību. Tāpat kā mums ne tikai laiks, bet pienākums lepoties un stāstīt saviem bērniem un visai pasaulei par 20. gadsimta unikālo parādību – nevardarbīgās pretošanās rezultātā atgūto neatkarību. To 1991. gada barikāžu atceres vakarā uzsvēra Barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, kurš janvāra dienās vienmēr ir arī Mārupē.

Pulksten 12 jau Mārupes kapos sirsnīgā piemiņas brīdī pie Roberta Mūrnieka kapa bija tikušies viņa tuvinieki, Mārupes pagasta padomes pārstāvji, barikāžu dalībnieki un jaunie mārupieši, bet vakarā kultūras nama zāle bija pilna. Kā atzīmēja R. Zaļais un Mārupes pagasta padomes priekšsēdētāja Līga Kadiģe: "Ir neviltots prieks, ka arī gadā, kad vairs nav vairāku desmitu ar Barikāžu dalībnieku piemiņas zīmi apbalvojamo, cilvēki pulcējas, lai kopīgi kavētos atmiņās.” Savas izjūtas Renārs Zaļais raksturoja ar vārdiem: "Atmiņas kļūst tuvākas... Ir svarīgi nepazaudēt tās vērtības, ko ieguvām uz barikādēm: vienotību, drauga pleca sajūtu un mīlestību pret Latviju. Ir svarīgi ne tikai atcerēties vēsturiskos datumus, bet skaidrot to nozīmi jaunajai paaudzei, jo tautai, kura negodā savu vēsturi, nav nākotnes.”

Mārupes barikāžu biedrības priekšsēdētājs Jānis Ozols atgādināja visiem klātesošajiem pagājušā gada sasniegumus – 2007. gada janvārī tika iesvētīts biedrības karogs, kurš lepni plīvoja arī 11. novembra pasākumos Liepājā, kur iegūti labi draugi. Jau gandrīz pusgadu biedrībai ir sava himna, kuras autori ir mārupieši Andris Lībers (vārdi) un Valdis Paeglis (mūzika). Un šajā janvāra vakarā tika pasniegtas pirmās 15 barikāžu dalībnieku Mārupes biedrības Goda zīmes (apbalvojuma meta autors – Juris Krāniņš).

Atceres vakaru šogad vadīja Silvija Bartuševiča, kura ar dzejas rindām vienoja Mārupes vidusskolas skolnieces Ievas Zilaisgailes barikāžu dalībniekiem veltīto dzeju, Allažu sadzīves tradīciju ansambļa "Liepavots” (vadītāja Ņina Kiršteina) un Mārupes "Dzeldes” (vadītāja Sandra Gaide) dziesmas, grupas "Savanna” (vadītāja Katrīna Vīksniņa) deju improvizācijas un Daces Bulas un Ginas Viegliņas dziesmas.

Pēc oficiālās daļas atmiņu vakars turpinājās Intas Palejas un Andra Gailīša spēlētās mūzikas pavadījumā. Tika izdziedātas daudzas dziesmas, kuras muzikanti spēlēja Mazajā ģildē arī pirms 17 gadiem skaudrajās janvāra dienās.Avots: http://www.ltn.lv/~marupe/DOC/marupes_vestis/MarupesVestis_janvaris08.pdf
Kategorija: Avīžu raksti | Pievienoja: osa (29.06.2013) | Autors: Mārupes vēstis, 29.01.2008
Skatījumu skaits: 607 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]