Pirmdiena
21.01.2019
14:20
Sadaļas kategorijas
Avīžu raksti [11]
1991.BDMB draugi
Meklēšana
Sociālie tīkli
Statistika

1991.gada barikāžu dalībnieku Mārupes biedrība (BDMB)

Rakstu katalogs

Sākums » Raksti » Materiāli par 1991.BDMB » Avīžu raksti

Mārupes barikāžu biedrība viesojas Aglonā
Pasākumam svinīgumu deva Latvijas valsts karoga un Mārupes biedrības karoga svinīga ienešana, kuru veica Aglonas jaunsargi, tādejādi simbolizējot ideju pārmantojamību un vēlmi Augt Latvijai. Tika nodziedāta Latvijas valsts himna "Dievs, svētī Latviju!" un Mārupes barikāžu himna "Pārliecības ceļš". Piemiņas svecītes iededza kritušajiem un arī mūžībā aizgājušajiem, viena no barikāžu dalībnieka Jura Vilčinska, dēls Viktors. Uz pasākumu bija atnākuši mūžībā aizgājušā barikāžu dalībnieka Artūra Daukšta sieva Marija, Egona Kurcenbauma sieva Tekla.

Pasākumā tika teiktas uzrunas, uzstājās Aglonas novada priekšsēdētāja Helēna Streiķe novēlot veiksmi pasākumam un pasakot paldies Aglonas iedzīvotājiem par sabiedrisko rosību novadā un 1991.gada barikāžu dalībnieku Latgales biedrības izveidošanu un Mārupes novada deputāts Renārs Freibergs. "Tur, uz barikādēm, mēs izjutām tādu kopības sajūtu, kuru nav iespējams aprakstīt. Šo sajūtu var tikai izdzīvot un kopš tā laika arī tā ir mūsu ideāls. Ideāls, pēc kura bieži vien esam izslāpuši un par kuru ir vērts cīnīties arī mūsu dienās, " svinīgajā pasākumā norādīja Latgales biedrības pārstāvis Stanislavs Gavars.

Viņš uzsvēra, ka 91.gadā barikāžu dalībnieki izpildījā savu svēto pienākumu pret Latvijas valsti. "Pašlaik, darbojoties biedrībās, mūsu pienākums ir pienācīgā cieņā un godā turēt atmiņas par tā laika notikumiem. Mēs neaizmirsīsim arī šo notikumu dalībniekus. Vēl mums ir jāstāsta par mūsu ideāliem. Īpaši jāstāsta mūsu jaunajām paaudzēm. Un mēs to izdarīsim. Jo tas ir mūsu pārliecības ceļš," tā S. Gavars.

S.Gavars pateicās Aglonas novada pašvaldībai par sadarbību, informēja par biedrības aktivitātēm, nodomiem. Pasniedza atzinības rakstus Laimai Zandreiterei, Laurai Liepkalnei, Ingrīdai Mednei, Jānim Ozolam, Janīnai Streiķei, Albertam Jonānam, Pēterim Aglonietim, Mihalīnai Cakulei, Aivaram Strodam un piemiņas veltes. Mārupes biedrības valdes priekšsēdētājs Trīszvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Ozols savā uzrunā dalījās pieredzē. Viņš informēja, ka Mārupes biedrība aktīvi strādā jau no 2005.gada. Pavisam biedru skaits jau sasniedzis 180 dalībnieku. Mārupes biedrības valdes priekšsēdētājs pieskārās tādam jautājumam kā barikāžu dalībnieku sociālie jautājumi (pabalsti), akcentējot uz to, ka daudzi barikāžu dalībnieki ir cienījamā vecumā.


Avots: http://www.aprinkis.lv/sabiedriba/dzive-un-ticiba/item/11068-foto-marupes-barikazu-biedriba-viesojas-aglona
Kategorija: Avīžu raksti | Pievienoja: osa (01.08.2013)
Skatījumu skaits: 662 | Reitings: 5.0/1
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]